O nás

Organizácia THE RACE vznikla v r. 2019 s cieľom podporiť šport ako životnú formu, popularizovať beh a zdravý životný štýl a budovať medzinárodné vzťahy. Kladieme dôraz na výber jedinečných miest pre usporiadanie pretekov v prekážkovom behu.

Dôležitým pilierom organizácie je aj charitatívny zámer a preto časť výťažku z registrácií venujeme každý rok na dobročinný cieľ. Výťažok z ročníka 2020 sme venovali požiarom zasiahnutému Hradu Krásna Hôrka. Slovenské Národné Múzeum použilo tento peňažný dar na reštaurovanie obrazu čiernej Madony, ktorý zdobil hlavný oltár hradnej kaplnky.

Máme za sebou prvý úspešný ročník, ktorý sme usporiadali aj napriek ťažkostiam, ktoré so sebou priniesli opatrenia súvisiace so šírením koronavírusu.

4. septembra 2021 nás čakajú ďalšie preteky pod monumentálnymi hradbami Hradu Krásna Hôrka. 10% z výťažku registrácií opäť venujeme na rekonštrukčné práce požiarom zasiahnutého hradu, čím znovu všetci podporíme čarokrásny kúsok našej histórie, pretože SPOLU SME NAJSILNEJŠÍ!

Organizácia THE RACE je hrdá na spoluprácu so športovými osobnosťami Slovenska, ktorých životný príbeh a športová kariéra predstavujú silnú motiváciu pre nás všetkých. Ambasádormi značky THE RACE sú:

ATTILA VÉGH

GÁBOR BORÁROS

ĽUDOVÍT KLEIN