O nás

Organizácia THE RACE vznikla v r. 2019 s cieľom podporiť šport ako životnú formu, popularizovať beh a zdravý životný štýl a budovať sílné lokálne podujatie v okrese Rožňnava. Kladieme dôraz na výber jedinečných miest pre usporiadanie pretekov v prekážkovom behu, ktoré majú byť v okrese Rožňava.

Dôležitým pilierom organizácie je aj charitatívny zámer a preto časť výťažku z registrácií venujeme každý rok na dobročinný cieľ. Výťažok z ročníka 2020 sme venovali požiarom zasiahnutému Hradu Krásna Hôrka. Slovenské Národné Múzeum použilo tento peňažný dar na reštaurovanie obrazu čiernej Madony, ktorý zdobil hlavný oltár hradnej kaplnky.

Máme za sebou tri úspešné ročníky, ktoré sme usporiadali aj napriek ťažkostiam, ktoré so sebou priniesli opatrenia súvisiace so šírením koronavírusu.

V roku 2020 a 2021 sme podujatie usporiadali pri hrade Krásna hôrka a 2022 v meste Rožňava. Našim hlavným sloganom je “SPOLU SME NAJSILNEJŠÍ!

Organizácia THE RACE je hrdá na spoluprácu so športovými osobnosťami Slovenska, ktorých životný príbeh a športová kariéra predstavujú silnú motiváciu pre nás všetkých. Ambasádormi značky THE RACE sú:

ATTILA VÉGH

GÁBOR BORÁROS

ĽUDOVÍT KLEIN