• hu

Ambasádori

Attila Végh

Nonstop dobre naladený človek, s ktorým si ale nikto neželá dostať do potýčky, sa narodil v Dunajskej Strede. Atilla však vyrastal v Gabčíkove, kde v piatich rokoch začínal s grécko-rímskym zápasením. Z tohto štýlu boja presedlal vo svojich šestnástich na Kempo Karate, ktoré mu náramne vyhovovalo a zbieral v ňom jeden úspech za druhým. Do MMA sa Attila zamiloval v roku 2008. Attila si v zápasení svojimi dobrými výkonmi vyslúžil pozvánku do USA a druhej najlepšej organizácie sveta – Bellatoru.

 

veghattila

Gábor Boráros

Keď prišiel prvý zápas a s ním prvé údery, tak si Gábor MMA zamiloval. Vtedy vedel, že sa mu chce venovať profesionálne. Všetko začalo v 17 rokoch na futbalovom ihrisku v Dunajskej Strede, kde sa stretol s Attilom Véghom. Na skvelého bojovníka sa vypracoval skutočne bleskovo. Pred tým totiž nemal žiadne zázemie v kontaktných športoch, ako tomu býva zvykom o ostatných fighterov. Venoval sa iba futbalu a posilňovni. Dnes Gábor vstupuje do ringu s tým, že vyhrá a inú možnosť si nepripúšťa.

„Nemôžeš ísť do boja a nebyť si istý sám sebou. Do ringu vždy vstupujem s presvedčením o svojej výhre,“ Boraros.

 

boraros_gabor

Henrieta Farkašová

Deväťnásobná víťazka Paralympijských hier a pätnásťnásobná víťazka Majstrovstiev sveta v para alpskom lyžovaní, najúspešnejšia slovenská paralympionička v histórii! O nikom inom nemôže byť reč ako o Henriete Farkašovej. Po ZPH 2014 získala najvyššie štátne vyznamenanie, Rad Ľudovíta Štúra I. triedy za významné zásluhy o rozvoj slovenského paralympijského športu a za šírenie dobrého mena SR v zahraničí. Vo februári 2019 prebrala ocenenie Laureus World Sports Award pre športovú osobnosť roka so zdravotným znevýhodnením. V tom istom roku sa stala najlepšou paralympioničkou sveta! Sme nesmierne hrdí na to, že Henrieta sa rozhodla spolupracovať s podujatím The Race.

 

Henrieta Farkašová & Nataly Šubrtová

Róbert Vittek

Vice-majster Slovenska, dvojnásobný víťaz Ceny Petra Dubovského, Futbalista roka či držiteľ Krištáľového krídla v kategórii šport. Úspechy Róberta Vitteka, nového ambasádora THE RACE, sú neprehliadnuteľné. A ako si počínal na ihrisku?

„Viťo“ začal profesionálne hrať futbal v roku 1999 v Slovane Bratislava. V roku 2003 prestúpil do klubu FC Norimberg, ktorý pomohol pretlačiť do najvyššej ligy v Nemecku. V sezóne 2005-06 strelil v 30 zápasoch 16 gólov a obsadil piate miesto medzi kanoniermi Bundesligy. V drese slovenskej reprezentácie v roku 2010 v zápase MS proti Taliansku strelil dôležité dva góly a bol mužom zápasu. V osemfinále strelil gól v závere zápasu proti Holandsku, čím sa s 23 gólmi stal najlepším strelcom Slovenskej republiky.

 

robertvittek